Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Mostar - Starý most spojující katolickou a muslimskou kulturu

Mostar - Starý most 

Lokalita: Mostar, jižní Bosna a Hercegovina

 

Zajímavosti: historické jádro města, kamenný most

 

Časová náročnost výletu: 1-3 hodiny

V případě, že pojedete přes Bosnu a Hercegovinu, návštěvu Mostaru rozhodně nevynechejte. Do Mostaru se dostanete po hlavní silnici, která spojuje Ploče a Sarajevo.

Dominantou města je kamenný „Starý most", který propojuje historickou křesťanskou (katolickou) část města na pravém břehu Neretvy a muslimskou část na jejím levém břehu. Během občanské války v devadesátých letech 20. století byl most zničen a po válce obnoven ze stejných kamenů. Atrakcí pro turisty bývají skoky místních mužů z mostu do řeky Neretvy. Kromě Starého mostu jistě zaujme též Křivý most (Kriva ćuprija) a Most Musala.

Mezi další památky v Mostaru patří Karađoz-begova mešita, Koski Mehmed-Pašova mešita, turecké lázně (hamam), katolický kostel s františkánským klášterem aj.

Na Starý most v muslimské části Mostaru navazuje vyhlášená ulička Kujundžiluk (starý bazar) s tradičními krámky a dílny řemeslníků. 

Na obou březích Neretvy najdete spoustu stánků, obchůdků a restaurací. Mnoho restaurací má terasy s pohledem na „Starý most" a řeku Neretvu, což vám pochutnávání si na místních specialitách ještě více zpříjemní.

 

Mapa

Cesta k cíli z výchozí adresy (obce):

 

Fotogalerie

 

Užitečné odkazy

www.turizam.mostar.ba - oficiální stránky města Mostar včetně mapy turistických zajímavostí


Cesta do Chorvatska přes Bosnu a Hercegovinu
Cesta přes Bosnu a Hercegovinu do Chorvatska

Bosna a Hercegovina je krásná země s mnoha přírodními zajímavostmi a specifickou balkánskou kulturou. Při cestě na jižní část chorvatského pobřeží rozhodně stojí za úvahu naplánovat si cestu přes Bosnu a Hercegovinu.

Vodopády Kravica
Vodopády Kravica

Lokalita: Kravica u Ljubuški, jižní Bosna a Hercegovina

 

Zajímavosti: vodopády, koupání

 

Časová náročnost výletu: 1-2 hodiny

Výlety a zábava na FacebookuVýlety a zábava na YoutubeDovolená s dětmi v Chorvatsku na Google+

Cestování do Chorvatska