Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Hlavní trasy k pobřeží v Chorvatsku

Hlavní trasy k pobřeží v Chorvatsku

Přehled hlavních silníčních tras Chorvatskem k pobřeží Jaderského moře. Trasy na Istrii, severní, střední i jižní Dalmácii. Alternativní trasa přes Plitvická jezera.

 Macelj - Zagreb - Dubrovník

Projíždíte-li do Dalmácie Rakouskem přes Štýrský Hradec, hlavní trasou je Macelj – Zagreb – Karlovac – Zadar – Split – Ploče – Dubrovník. Od hranic se Slovinskem u Krapiny až do Ploče vede dálnice (přes 550 km). Od Ploče do Dubrovníku (100 km) se dostanete po docela slušné státní silnici. U Neumu se projíždí krátkým úsekem Bosny a Hercegoviny.

 

Macelj - Zagreb - Dubrovník přes Plitvická jezera

V případě, že chcete při cestě navštívit Národní park Plitvická jezera, použijete v úseku Karlovac – Gornja Ploča státní silnici D1. Silnice se vlní krajinou.

 

Macelj - Zagreb - Rijeka - Pula

Pro cestu na Istrii nebo Kvarnerské ostrovy je nejlepší použít trasu, která vede celá po dálnici Macelj – Zagreb – Karlovac – Rijeka - Pula.


Cesta do Chorvatska přes Maďarsko
Cesta přes Maďarsko do Chorvatska

Především v hlavní turistické sezoně se někdy při cestě do Chorvatska vyplatí vyhnout obvyklé trase přes Vídeň a Štýrský Hradec a vzít to přes Maďarsko. Unikneme tak kolonám na rakouských dálnicích a hraničním přechodu mezi Slovinskem a Chorvatskem.

Cesta do Chorvatska přes Slovinsko
Cesta přes Slovinsko do Chorvatska Slovinsko je malá země sousedící s Rakouskem, Itálií, Maďarskem a Chorvatskem. Při cestě do Chorvatska se obvykle projíždí alespoň malou částí Slovinska.
Chorvatské dálnice - odpočívadla s dětským hřištěm
Chorvatské dálnice - odpočívadla s dětským hřištěm

Dálnice v Chorvatsku jsou nové, moderní a s kvalitním zázemím. Některá odpočívadla u chorvatských dálnic jsou mimo běžného vybavení (WC, čerpací stanice, restaurace) také opatřena dětským hřištěm.

Elektronické mýtné na chorvatských dálnicích - ENC
Elektronické mýtné na chorvatských dálnicích (ENC)

Příjemnou novinkou na chorvatských dálnicích od roku 2013 je možnost nákupu ENC balíčků pro elektronickou platbu mýtného na všech mýtnicích HAC (chorvatských dálnic) 24 hodin denně, dále v prodejních místech TISKU, SLOBODNE DALMACIJE a ZAGREBAČKE BANKY.

Výlety a zábava na FacebookuVýlety a zábava na YoutubeDovolená s dětmi v Chorvatsku na Google+

Cestování do Chorvatska