Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Nejvhodnější letovisko v Chorvatsku pro dovolenou s dětmi

Nejvhodnější letovisko v Chorvatsku pro dovolenou s dětmi

Chorvatsko je výbornou destinací i pro rodiny s dětmi. Na mnoha místech je zde totiž příjemný postupný vstup do moře, tudíž si zde děti mohou bezpečně hrát. Jedním takovým je i ostrov Pag. Ten najdete na severu chorvatské Dalmácie ve skupině Kvarnerských ostrovů. Největším turistickým centrem ostrova je pak stejnojmenné město Pag.


Město Pag – historické centrum ostrova

Nejen turisticky atraktivní, ale také historicky zajímavé je celé město Pag. To najdete ve střední části ostrova. Pozdně gotické a renesanční stavby, síť pravidelných uliček, jedno z mála plánovitě navržených měst v Dalmácii – to jsou synonyma pro město Pag, které každoročně láká stovky turistů a historických nadšenců. Jen ve městě Pag navíc žije více než polovina místních obyvatel. Je to tedy nejen turisticky, ale také sociálně a kulturně důležité místo. Pro město Pag je nejtypičtějším produktem pažská krajka. Ta byla dokonce prohlášena za chráněnou kulturní památku. Tradice její výroby sahá až pět století do minulosti. Pokud si tedy budete chtít odtud přivést něco opravdu tradičního, co vám bude připomínat toto místo, je to právě pažská krajka.

 

Ostrov Pag – krásy moderních i zapomenutých měst

Na ostrově Pag ale není jen jedno nejvýznamnější město. Hlavním turistickým letoviskem je i Novalja, která se nachází na severozápadním pobřeží. Dalšími turisty velice oblíbenými letovisky jsou Mandre, Stará Novalja, oblíbená hlavně rodinami s dětmi a Potočnica. Například první zmíněná vesnice Mandre se nachází v jihozápadní části ostrova, na pobřeží Maunského kanálu v Jaderském moři. Toto turisty vyhledávané letovisko se začalo budovat teprve před čtyřiatřiceti lety. Navíc najdete v Mandre asi jen šedesátku trvale obydlených domů. Všechny ostatní stavby slouží k pronájmu turistům.


Ubytování v Chorvatsku – stejně jednoduché i na Pagu

Pokud vás ostrov Pag zaujal, není nic jednoduššího než si na internetu vybrat nejvýhodnější ubytování právě na tomto ostrově a vyrazit na dovolenou. Není důležité, kde se ubytujete. Jelikož je ostrov Pag pouhých 60 kilometrů dlouhý a dva, místy až deset, kilometrů široký, není zde nic lepšího, než si půjčit auto a vyrážet na výlety. Ostrov budete mít za cca tři dny celý projetý a dovolená bude určitě stát za to!


Pláže na ostrově Murter
 Pláže vhodné pro děti v Chorvatsku

Ostrov Murter se nachází v oblasti severní Dalmácie, nedaleko města Šibenik. Ostrov je dlouhý 11 km a široký pouze 2 km, s pevninou je spojen zvedacím mostem ve městě Tisno. Pobřeží ostrova je členité s mnoha zátokami a menšími plážemi (oblázkové, kamenité i písečné), z nichž je několik vhodných i pro malé děti.

Výlety a zábava na FacebookuVýlety a zábava na YoutubeDovolená s dětmi v Chorvatsku na Google+

Cestování do Chorvatska