Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Pláže vhodné pro děti v Biogradu na Moru a okolí

Pláže vhodné pro děti v Biogradu na Moru a okolí

Významné severodalmátské letovisko Biograd na Moru nabízí rozsáhlé, převážně oblázkové, popřípadě i písčito-oblázkové pláže.

V blízkosti centra Biogradu u městského přístavu se nachází městská pláž Bošana. Když půjdete podél pobřeží jihovýchodním směrem, ocitnete se na turisty oblíbené pláži Dražica. Pláž je oceněna Modrou vlajkou za čistotu a kvalitu prostředí. Na pláži najdete restaurace, tobogán, hřiště a další sportovní atrakce. Oblázková pláž má pozvolný vstup do vody.

Příjemnou procházkou po promenádě uprostřed zeleně se dostanete k zátoce, ve které je písečno-oblázková pláž Soline. S pláží sousedí stejnojmenný kemp. Borovicový háj obklopující zátoku Vám zajistí, ikdyž trochu dále od vody, příjemný stín. K pláži Soline lze dojet i autem, parkování je placené.

Nevýhodou výše uvedených pláží je velká zalidněnost v hlavní sezóně. Pokud hledáte klidnější místo, kde se koupat s dětmi, můžeme doporučit malou opuštěnou pláž Slanica. Z Biogradu vyrazíte po hlavní silnici směrem na Pakoštane. Přibližně v půlce cesty mezi Biogradem a Pakoštane odbočíte vpravo směrem do rezortu Crvena Luka. Po necelém kilometru zabočíte doprava na prašnou cestu a následně doleva. Prašná cesta přechází v asfaltku a poté v polní cestu. Na konci cesty objevíte parkoviště, kde necháte auto. Vydáte se doleva skrz borovicový háj. Cca po 300 metrech dorazíte na písčito-oblázkovou pláž s velmi pozvolným vstupem do vody a v určitých místech i s písčitým dnem – ideální pro malé děti, navíc zde budete skoro sami. Jen si nezapomeňte vzít s sebou boty do vody kvůli výskytu ježků. Přímo u moře stín není, jen po stranách pláže na skalkách nebo dále od pláže. Takže pro ty, co chtějí být blízko vody a nehodlají se na slunci „upéct“, je slunečník nezbytný.

V nedalekém soukromém rezortu Crvena Luka se nachází výhradně písečná pláž a betonová mola. Vstup je pravděpodobně omezen pouze pro ubytované nebo za poplatek (v roce 2013 byl rezort ve výstavbě).

 

Mapa

Cesta k cíli z výchozí adresy (obce): Do:

 

Fotogalerie