Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Pláže - Makarská riviéra

Písečné a oblázkové pláže na Makarské riviéřeMakarská riviéra se nachází v oblasti střední Dalmácie pod pohořím Biokovo. Je oblíbená obzvlášť u českých turistů, a to díky svým krásným oblázkovým plážím lemovaným borovicemi, velmi stabilnímu počasí v letních měsících a teplé vodě.

Pobřeží chrání od větrů na jedné straně vysoko se vzpínající pohoří Biokovo a na straně druhé ostrovy Brač, Hvar s poloostrovem Pelješac. Proto je Makarská riviéra vhodná k trávení dovolené s dětmi, silnou buru a velké vlny zde obvykle moc nezažijete.

V severní části Makarské riviéry začínají velmi oblíbená letoviska - Brela a Baška Voda, za nimi jsou Promajna, Krvavica, hlavní centrum Makarská, Tučepi, Podgora, Drašnice, Igrane, Živogošće, Drvenik, Zaostrog, Podaca, Brist a končí městem Gradac.

Přestože českými turisty je především navštěvována severnější část Makarské riviéry, jižnější část rozhodně není o nic horší, ba naopak, je velmi krásná. Zde vám přinášíme tipy na městské pláže i opuštěnější pláže mimo hlavní letoviska, kam se nemusíte bát vyrazit i s malými dětmi.

Jsou tu pláže s pozvolným vstupem do moře, které jsou buď oblázkové nebo i zčásti písčité, a tak jsou vyhovující i k hrátkám malých dětí.

 

Písečné a oblázkové pláže na Makarské riviéře

Malé oblázkové pláže u Podgory

Poslední aktualizace 13. 1. 2014
Malé oblázkové pláže u Podgory

Podgora patří k oblíbeným letoviskům Makarské riviéry. Nachází se 9 kilometrů jihovýchodně od Makarské. Letovisko je poměrně rušné, ale i odpůrci přeplněných pláží najdou v blízkosti Podgory klidnější místa ke koupání.

Písčito-oblázkové pláže v Zaostrogu

Poslední aktualizace 13. 1. 2014
Písčito-oblázkové pláže v Zaostrogu

Městečkem Zaostrog se táhne dlouhá a ne příliš široká písčito-oblázková pláž. U autokempu Dalmacija jsou podél pláže vysázeny borovice, které tu vytvářejí stín až k vodní hladině.

Městská pláž v Drveniku

Poslední aktualizace 13. 1. 2014
Městská pláž v Drveniku

V Drveniku je nevelká městská pláž s malými oblázky a zčásti hrubým pískem.

Pláž v letovisku Živogošće - Blato

Poslední aktualizace 13. 1. 2014
Pláž v letovisku Živogošće - Blato

Obec Živogošće spojuje malé osady Porat, Mala Duba a Blato. Jedná se o klidnější lokalitu vhodnou pro rodinnou dovolenou. V Živogošće – Blato je pěkná oblázková pláž s borovicemi.

Pláže mezi letovisky Živogošće a Drvenik

Poslední aktualizace 13. 1. 2014
Pláže mezi Živogošće a Drvenikem

Mezi letovisky Živogošće a Drvenik se ve dvou zátokách nacházejí opuštěnější pláže, kde se nemusíte bát, že nenajdete volné místo přímo u vody. Dostat se k nim můžete pouze ze silnice. Podle zaparkovaných aut u silnice poznáte, v jakých místech se pláže nalézají. Přístup k nim není náročný, seběhne se po pěšině asi 100 metrů. Pro kočárek je cesta k plážím hůře průjezdná.