Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Vodopády Krka - národní park

Vodopády Krka - národní park 

Lokalita: vodopády Krka u Šibeniku, Chorvatsko

 

Zajímavosti: vodopády, jezera, plavby lodí, naučné stezky, klášter, kostel, muzeum

 

Časová náročnost výletu: 3-8 hodin

Národní park Krka se nachází na dolním toku řeky Krka nedaleko Šibeniku. Pohled do části parku je možný i z dálničního odpočívadla u mostu přes řeku Krka.

Do parku vede 5 vchodů: Lozovac, Skradin, Roški slap, Burnum a Kistanje. Nejlepší je přístup hlavním vchodem Lozovac, kde je velké parkoviště. K vodopádům turisty přepravují autobusy, které jezdí v několikaminutových intervalech. Často je také využíván vstup Skradin, kde se z hlavního parkoviště ve Skradinu k vodopádům dostanete lodí. Plavba trvá přibližně 25 minut. Přeprava autobusy i plavba lodí je v ceně vstupného.

Základní okruh kolem hlavních vodopádů (Skradinski buk) je možno absolvovat během 2-3 hodin volné chůze převážně po dřevěných chodnících, zčásti po asfaltových cestách. Trasu lze s občasnými obtížemi projet s kočárkem, musíte však počítat s větším množstvím návštěvníků, stoupáním ze spodní do horní části a několika schody.

V rámci okruhu můžete navštívit funkční vodní mlýny a expozice s lidovou tématikou (zaujme např. vodní pračka). Vstup do expozice je v ceně vstupného do parku.

Pokud chcete prozkoumat i další části národního parku, vymezte si na výlet celý den. Vyrazit můžete pěšky. Časově výhodnější je využít možnosti plavby lodí. V areálu národního parku najdeme dvě naučné stezky (v horní části Skradinského buku a u Rošského vodopádu).

Koupání v NP Krka je povoleno jen v prostoru pod nejnižšími vodopády u dřevěné lávky přes řeku.

 

Výlety lodí v NP Krka

Uvedené výlety lodí nejsou součásti vstupného do národního parku.

 

Ostrov Visovac

Výlet lodí ze Skadrinského buku k ostrůvku Visovac, prohlídka ostrůvku, františkánského kláštera, kostela a muzea. Plavba trvá 40 minut v jednom směru, prohlídka 30 minut.

 

Rošský vodopád (Roški slap)

Rošský vodopád je 22,5 metrů vysoký vodopád, je předposledním (šestým) vodopádem na řece Krka. Výlet trvá 3,5 hodiny (odjezd ze Skradinského buku). Součástí výletu je návštěva ostrůvku Visovac, plavba kaňonem Medju grede a procházka pěší stezkou u vodopádu.

 

Monastýr Krka, tvrze Trošenj a Nečven

K monastýru Krka se pluje od Rošského vodopádu, lze kombinovat s předchozím výletem. Délka výletu: 2,5 hodiny.

 

Mapa

Cesta k cíli z výchozí adresy (obce): Do:

 

Video

 

Fotogalerie

 

Oficiální stránky 

www.npkrka.hr


Pláže na ostrově Murter
 Pláže vhodné pro děti v Chorvatsku

Ostrov Murter se nachází v oblasti severní Dalmácie, nedaleko města Šibenik. Ostrov je dlouhý 11 km a široký pouze 2 km, s pevninou je spojen zvedacím mostem ve městě Tisno. Pobřeží ostrova je členité s mnoha zátokami a menšími plážemi (oblázkové, kamenité i písečné), z nichž je několik vhodných i pro malé děti.

Výlety a zábava na FacebookuVýlety a zábava na YoutubeDovolená s dětmi v Chorvatsku na Google+

Cestování do Chorvatska