Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Ostrovy, které musíte s dětmi navštívit

Ostrovy, které musíte s dětmi navštívit

Plánujete letní dovolenou? Pokukujete však letos spíše po zajímavých ostrůvcích, nežli po vnitrozemí? Pokud jedete s dětmi, máme pro vás několik zajímavých tipů na ostrovy, které nadchnou nejen vás, ale také vaše ratolesti různého věku. Pohodlně se usaďte, naše ostrovní krasojízda právě začíná!

Slunečný ostrov Hvar

Chorvatsko patří neodmyslitelně mezi jedny z nejoblíbenějších letních destinací. Pro děti je toto letovisko vhodné obzvláště. Dospělí i děti se totiž mohou těšit na nadpozemsky krásnou přírodu, průzračně čisté moře s pozvolným vstupem a příjemné obyvatele, kteří se vám budou snažit vyhovět za jakékoli situace. Pro rodiny s dětmi můžeme doporučit některé z větších ostrovů, mezi které patří právě Hvar. Ostrov Hvar se vyznačuje nejvyšším počtem slunečních dnů v roce, stejně jako nádhernými plážemi. Ne nadarmo je Hvar zařazen mezi deset nejkrásnějších ostrovů světa.


Korčula – ráj na zemi

Další z chorvatských ostrovů, na kterém si dovolenou užije celá rodina, je ostrov Korčula. Ten zaujímá pomyslnou šestou příčku, co se velikosti týče. Korčula je doslova protkána piniovými lesy a borovicovými háji. Rodiny s dětmi ocení pozvolné vstupy do moře, stejně jako uměle vytvořené přírodní koupaliště uprostřed ostrova. Ubytování na Korčule je možné v několika kvalitně vybavených kempech, rodinných apartmánech nebo luxusních hotelích.


Ostrovní velikán Pag

Tento – třetí největší ostrov Chorvatska – poskytuje dostatek soukromí pro rodiny, které vyznávají spíše klidnější dovolenu daleko od turistického ruchu. Pag se vyznačuje nejmenší hustotou zalidnění, stejně jako bohatou historickou tradicí. Děti zde příjemně překvapí volně se pasoucí ovce a jejich rodiče zase vyhlášené pažské víno Žlutica.

Věříme, že si letošní dovolenou užijete k naprosté spokojenosti všech členů rodiny!


Výlety a zábava na FacebookuVýlety a zábava na YoutubeDovolená s dětmi v Chorvatsku na Google+

Cestování do Chorvatska