Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Pláže pro děti v Chorvatsku

Chystáte se na dovolenou s dětmi na Jadran a hledáte místo s plážemi vhodnými pro malé děti? Nabízíme Vám tipy na písečné a oblázkové pláže v Chorvatsku s pozvolným vstupem do moře i s fotografiemi.

Chorvatsko se vyznačuje členitým pobřežím s množstvím zálivů a zátok. Dlouhé písečné pláže zde nejsou obvyklé, převažují menší pláže různého typu  (kamenité, oblázkové, písečné). Hlavní výhodou chorvatských pláží je čistá průzračná voda a množství borovic, které vytvářejí příjemný stín, někdy až téměř u vody.

 

Písečné a oblázkové pláže v Chorvatsku

Biogradská riviéra

Šibenská riviéra

Makarská riviéra

Dubrovnická riviéra

Pláže vhodné pro děti v Biogradu na Moru a okolí

Poslední aktualizace 16. 6. 2014
Pláže vhodné pro děti v Biogradu na Moru a okolí

Významné severodalmátské letovisko Biograd na Moru nabízí rozsáhlé, převážně oblázkové, popřípadě i písčito-oblázkové pláže.

Pláže v Pakoštane - písek, oblázky, skalky

Poslední aktualizace 23. 1. 2014
Písečné a oblázkové pláže v Pakoštane

V samotném středu chorvatského pobřeží, v lokalitě mezi Jaderským mořem a přírodním parkem Vransko jezero objevíte letovisko Pakoštane. Díky přiměřené velikosti a množství pláží s pozvolným vstupem do vody je Pakoštane vhodným místem k trávení dovolené s malými dětmi.

Malé oblázkové pláže u Podgory

Poslední aktualizace 13. 1. 2014
Malé oblázkové pláže u Podgory

Podgora patří k oblíbeným letoviskům Makarské riviéry. Nachází se 9 kilometrů jihovýchodně od Makarské. Letovisko je poměrně rušné, ale i odpůrci přeplněných pláží najdou v blízkosti Podgory klidnější místa ke koupání.

Písčito-oblázkové pláže v Zaostrogu

Poslední aktualizace 13. 1. 2014
Písčito-oblázkové pláže v Zaostrogu

Městečkem Zaostrog se táhne dlouhá a ne příliš široká písčito-oblázková pláž. U autokempu Dalmacija jsou podél pláže vysázeny borovice, které tu vytvářejí stín až k vodní hladině.

Městská pláž v Drveniku

Poslední aktualizace 13. 1. 2014
Městská pláž v Drveniku

V Drveniku je nevelká městská pláž s malými oblázky a zčásti hrubým pískem.

Pláž v letovisku Živogošće - Blato

Poslední aktualizace 13. 1. 2014
Pláž v letovisku Živogošće - Blato

Obec Živogošće spojuje malé osady Porat, Mala Duba a Blato. Jedná se o klidnější lokalitu vhodnou pro rodinnou dovolenou. V Živogošće – Blato je pěkná oblázková pláž s borovicemi.

Pláže mezi letovisky Živogošće a Drvenik

Poslední aktualizace 13. 1. 2014
Pláže mezi Živogošće a Drvenikem

Mezi letovisky Živogošće a Drvenik se ve dvou zátokách nacházejí opuštěnější pláže, kde se nemusíte bát, že nenajdete volné místo přímo u vody. Dostat se k nim můžete pouze ze silnice. Podle zaparkovaných aut u silnice poznáte, v jakých místech se pláže nalézají. Přístup k nim není náročný, seběhne se po pěšině asi 100 metrů. Pro kočárek je cesta k plážím hůře průjezdná.

Pláže v letovisku Slano nedaleko Dubrovníku

Poslední aktualizace 11. 1. 2014
 Pláže pro děti: Dubrovnická riviéra

V letovisku Slano jsou oblázkové a písečné pláže s velmi pozvolným vstupem do moře. I několik metrů od pobřeží je voda po kolena a další desítky metrů do pasu nebo po prsa. To je ideální místo pro malé děti, které se mohou bez obav brouzdat a pobíhat ve vodě.

Pláže na ostrově Murter

Poslední aktualizace 11. 1. 2014
 Pláže vhodné pro děti v Chorvatsku

Ostrov Murter se nachází v oblasti severní Dalmácie, nedaleko města Šibenik. Ostrov je dlouhý 11 km a široký pouze 2 km, s pevninou je spojen zvedacím mostem ve městě Tisno. Pobřeží ostrova je členité s mnoha zátokami a menšími plážemi (oblázkové, kamenité i písečné), z nichž je několik vhodných i pro malé děti.