Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Zábava pro děti v Chorvatsku – víte kde je nejlepší?

Zábava pro děti v Chorvatsku – víte kde je nejlepší? (2)

Chorvatsko si právem vydobylo přívlastek „nejoblíbenější turistická destinace“. Každý rok se sem sjíždí stovky tisíc turistů z celého světa. Jaderské pobřeží má co nabídnout jak dospělým, tak jejich ratolestem. Kam zamířit, cestujete-li s dětmi? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Na Istrii do Aquaparku

Istrie se počátkem června konečně dočkala svého vlastního aquaparku. Ten nese příznačný název Istralandia a nachází se mezi přímořským letoviskem Novigrad a vnitrozemských městečkem Buje na severu. Rozloha vodního parku činí 80 000 m2, z čehož je pak 4 500 m2 výlučně vodních ploch. Narazit zde můžete na největší bazén s vlnobitím v celé Evropě, jehož rozloha je neuvěřitelných 2 500 m2. Kromě projížďky na gumových člunech si zde můžete dokonce i zasurfovat. Na návštěvníky v Istralandii čeká 20 různých tobogánů a skluzavek, fontány, vodopády, gejzíry, vulkány, mlhy a nejmenší děti si pořádnou dávku zábavy užijí v mělkém bazénku s vodním hřištěm a celou řadou dalších atrakcí a efektů. Za celodenní vstupné pro dospělého zde zaplatíte 140, děti pak mají vstup levnější.


Lunapark na Krku

Pokud vodním hrátkám vy ani vaše zlatíčka příliš neholdujete, pak vám můžeme doporučit třeba lunapark na ostrově Krk, který se nachází nedaleko kempu Zablaće. V lunaparku je k dispozici celá řada atrakcí pro velké i malé. K tomu všemu se ještě vyplatí ochutnat místní zmrzlinu, která je zde snad nejlepší na celém ostrově. Zajímavou atrakcí na ostrově Krk je také mini vláček, který vás proveze skrze zátoku v městě Baška – pro nejmenší děti ideální zábava.


Do Trogiru zase s většími dětmi

Trogir představuje menší a klidnější městečko, ve kterém na vás dýchá historie doslova na každém kroku. Pokud máte děti již odrostlejší a už vás omrzely aquaparky, lunaparky i povalování se na pláži, pak zde prozkoumejte celou řadu zajímavých historických i přírodních památek. Na celodenní výlet je Trogir doslova jako dělaný.

Komentáře  

 
0 #1 Iva Baltaretu 2018-03-22 13:24
Vlastní zkušenost jsem sdílela na blogu, vyzkoušeli jsme několik míst mimo sezónu. Sepsala jsem cestu, rozpočet i spustu tipů: http://www.diyprojekty.cz/2016/11/nase-dovolena-chorvatsko-s-detmi.html
Citovat
 

Výlety a zábava na FacebookuVýlety a zábava na YoutubeDovolená s dětmi v Chorvatsku na Google+

Cestování do Chorvatska