Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Pevnost Riegersburg v rakouském Štýrsku

Pevnost Riegersburg v rakouském Štýrsku

Lokalita: Riegersburg, Štýrsko, Rakousko

 

Zajímavosti: prohlídka pevnosti, výhled do okolí, možnost výjezdu k pevnosti lanovkou, dětská hřiště

 

Časová náročnost výletu: 1-2 hodiny

Příjezd, parkování

Pokud si chcete zpestřit cestu na dovolenou do Chorvatska přes Rakousko, máme pro vás jeden zajímavý tip ve Štýrsku, 50 kilometrů východně od Štýrského Hradce (Graz). Jedná se o impozantní pevnost Riegersburg z 12. století, postavenou na čedičové skále. K pevnosti se dostanete, když z dálnice A2 vedoucí z Vídně do Štýrského Hradce sjedete na 138. kilometru směrem na obec Ilz, z níž zabočíte doleva na silnici 66, která vás po 12 kilometrech dovede do obce Riegersburg. Kousek před příjezdem do obce spatříte pevnost vypínající se na příkrém vrchu - ideální místo, odkud si pořídit fotku.

 

Popis výletu

Existují dvě možnosti, jak můžete k samotné pevnosti dorazit. První a jednodušší varianta je zaparkovat na parkovišti ještě před Riegersburgem a vyjet lanovkou (za poplatek). Pro ty, co se chtějí projít, doporučujeme toto parkoviště minout, v obci odbočit doprava a zaparkovat u hřbitova (nachází se zde i dětské hřiště). Kousek se vrátíte a po strmé cestičce vystoupáte na pevnost (nevhodné pro kočárky). Výstup je dlouhý cca 700 metrů. Před vchodem do pevnosti Riegersburg najdete restauraci s venkovním posezením a malým dětským hřištěm, od které je pěkný rozhled do dalekého okolí.

Vstup na 1. a 2. nádvoří pevnosti není zpoplatněn, do vnitřních prostor se dostanete v rámci placené prohlídky s průvodcem. Během července a srpna se v neděli a pondělí konají speciální prohlídky pro děti. Všechny prohlídky jsou pouze v němčině (k dispozici jsou informační materiály v dalších jazycích). Do okolní krajiny dobře vidíte i od hradeb 1. nádvoří.

V případě, že jedete dál na jih směrem k moři, můžete pokračovat přes Feldbach, Bad Radkersburg v Rakousku a následně přes Gornju Radgonu, Lenart a Ptuj ve Slovinsku.

 

Mapa

Cesta k cíli z výchozí adresy (obce):

 

Fotogalerie


Výlety a zábava na FacebookuVýlety a zábava na YoutubeDovolená s dětmi v Chorvatsku na Google+

Cestování do Chorvatska