Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Dubrovník - staré město na seznamu UNESCO

Dubrovnik - staré město na seznamu UNESCO

Lokalita: Dubrovník, jižní Dalmácie, Chorvatsko

 

Zajímavosti: hradby, kostely, klášter a jiné památky

 

Časová náročnost výletu: 3-6 hodin

Přímořské město Dubrovník je hlavním centrem jižní Dalmácie a jednou z nejoblíbenějších turistických destinací Chorvatska, je navštěvováno celoročně. V roce 1979 byl Dubrovník zařazen na seznam UNESCO.

Při výletu se především zaměřte na starou část Dubrovníku obklopenou hradbami, která stojí za navštěvu. Po hradbách se lze také procházet (za poplatek). Po vstupu bránou Pile se dostanete na hlavní promenádní ulici Placa – Stradun, po níž dojdete do přístavu. Na tuto ulici je z boku napojeno mnoho úzkých a strmých uliček.

Mezi nejvýznamnější historické památky, které ve starém městě můžete vidět, jsou kostel svatého Blažeje (Sveti Vlaho), františkánský, dominikánský a jezuitský klášter, Městská kavárna, Knížecí palác a pevnost svatého Jana s námořním muzeem. Dále zde najdete galerie, výstavní a koncertní síně. Příjemně vás překvapí sezónní divadelní představení pod širým nebem. Svoje zvláštní kouzlo má i večerní prohlídka Dubrovníku, kdy je město krásně osvícené.

A až se budete z obchůzky městem cítit unavení, můžete si odpočinout a posedět před některou z nepřeberného množství restaurací a kaváren.

Při příjezdu do Dubrovníku je nejvhodnější zaparkovat v městských garážích. Příjezd k nim je dobře značen. Odtud budete muset do starého města sejít z velké části po schodech (cca 20 minut). My jsme zvládli prohlídku Dubrovníku i s kočárkem, doporučujeme s sebou vzít golfky nebo lehčí sporťák, zpátky je nutné kočárek zčásti nést.

 

Mapa

Cesta k cíli z výchozí adresy (obce):

 

Video

 

Fotogalerie


Pláže v letovisku Slano nedaleko Dubrovníku
 Pláže pro děti: Dubrovnická riviéra

V letovisku Slano jsou oblázkové a písečné pláže s velmi pozvolným vstupem do moře. I několik metrů od pobřeží je voda po kolena a další desítky metrů do pasu nebo po prsa. To je ideální místo pro malé děti, které se mohou bez obav brouzdat a pobíhat ve vodě.

Trogir - historické město na seznamu UNESCO
Trogir - historické město na seznamu UNESCO

Lokalita: Trogir, střední Dalmácie, Chorvatsko

 

Zajímavosti: katedrála, hradby, paláce a jiné památky

 

Časová náročnost výletu: 2-4 hodiny

Výlety a zábava na FacebookuVýlety a zábava na YoutubeDovolená s dětmi v Chorvatsku na Google+

Cestování do Chorvatska