Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Kőszeg – historické městečko s hradem

Kőszeg – historické městečko s hradem

Lokalita: Kőszeg, Maďarsko


Zajímavosti: kostely, muzea, hrad, možnost výletu do přírodního parku


Časová náročnost výletu: 1-3 hodiny

V západní části Maďarska, nedaleko rakouských hranic, se nachází romantické městečko Kőszeg. Městečko leží na silniční trase mezi rakouskou Vídní a maďarským městem Szombathely. Pokud tudy pojedete na dovolenou do Chorvatska anebo do některých ze západomaďarských lázní, rozhodně se v Kőszegu zastavte, spatříte tu mnoho historických památek. Procházku městem lze bez problémů absolvovat i s kočárkem. Prohlídka nezabere více jak 2 - 3 hodiny.

Především vás zaujmou Jurisicsovo náměstí (Jurisics tér) s kostelem sv. Jakuba, kostelem sv. Imre a sochou Panny Marie, Brána hrdinů, kostel Ježíšova srdce a Jurisicsův hrad obehnaný hradbami. Hrad pochází z 13. století, ve 20. století byl obnoven a nyní je kulturním centrem města.

V Kőszegu najdete muzeum historických zbraní, muzeum marcipánu, muzeální lékárnu U zlatého jednorožce a mnoho gotických, renesančních a barokních budov.  Kőszeg je také městem vína, na přelomu září a října se zde koná vinobraní.

Z Kőszegu se můžete vydat na procházku do přírodního parku Írott-kő, který se rozkládá západně od města podél hranice s Rakouskem.

 

Mapa

Cesta k cíli z výchozí adresy (obce):

 

Video

 

Fotogalerie


Cesta do Chorvatska přes Maďarsko
Cesta přes Maďarsko do Chorvatska

Především v hlavní turistické sezoně se někdy při cestě do Chorvatska vyplatí vyhnout obvyklé trase přes Vídeň a Štýrský Hradec a vzít to přes Maďarsko. Unikneme tak kolonám na rakouských dálnicích a hraničním přechodu mezi Slovinskem a Chorvatskem.

Výlety a zábava na FacebookuVýlety a zábava na YoutubeDovolená s dětmi v Chorvatsku na Google+

Cestování do Chorvatska