Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Pláže v Pakoštane - písek, oblázky, skalky

Písečné a oblázkové pláže v Pakoštane

V samotném středu chorvatského pobřeží, v lokalitě mezi Jaderským mořem a přírodním parkem Vransko jezero objevíte letovisko Pakoštane. Díky přiměřené velikosti a množství pláží s pozvolným vstupem do vody je Pakoštane vhodným místem k trávení dovolené s malými dětmi.

Na jihovýchodní straně letoviska Pakoštane najdete na sebe navazující píščito - oblázkovéoblázkové pláže Janice 1 a Janice 2. Posedět a občerstvit se můžete v několika barech přímo u pláže, nechybějí tu ani sprchy. Nevýhodou je nedostatek stínu (málo stromů).

Na pláži Janica 1 se nacházejí betonová mola, hřiště na volejbal a pískoviště. Na okraji pláže (blíže k centru) se vyskytuje směsice drobnějších oblázků a písku. Janice 2 je převážně oblázková, místy i písčito - oblázková. Ve vodě jsou oblázky.

Severozápadně od centra města se nalézá písčito-oblázková pláž Punta. V hlavní sezóně je poměrně zalidněná. Vstup do vody je pozvolný. Pláž je vybavena sprchami, WC a malým dětským hřištěm.

S pláží Punta sousedí autokemp Kozarica s betonovými moly. Za kempem v zátoce Bužakovina byl vybudován moderní soukromý areál Pine Beach. Pro malé děti je ideální písečná pláž s velmi pozvolným vstupem do vody. Vyřádit se mohou na sportovních a dětských hřištích. Areál je pěkně upraven zelení, ubytovaní přenocují v bungalovech. Pro návštěvníky, kteří zde nejsou ubytováni, je vstup do areálu včetně pláže zpoplatněn.

Přibližně 2 kilometry severozápadně od centra Pakoštane doporučujeme navštívit pláž  Pilatuša se zátokou, která má písečné dno, písečný břeh a velmi pozvolný vstup do vody – vhodné i pro nejmenší děti. Zbytek pláže je oblázkový a na obou okrajích pláže jsou skalky. Před sluncem se můžete schovat v borovicovém lese vzdáleném pouhých několik metrů od vody. K dispozici jsou WC, sprchy a restaurace. Přímo k pláži lze dojet autem po silnici vedoucí dolů od vstupní brány do areálu Pine Beach.

Pro vyznavače nudismu je příhodná pláž v další zátoce vzdálené několik set metrů od Pilatuše.

 

Mapa

Cesta k cíli z výchozí adresy (obce): Do:

 

Video

 

Fotogalerie

Pláže Janice

Pláž Punta

Pláž Pine Beach

Pláž Pilatuša