Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Vodopády Kravica

Vodopády Kravica

Lokalita: Kravica u Ljubuški, jižní Bosna a Hercegovina

 

Zajímavosti: vodopády, koupání

 

Časová náročnost výletu: 1-2 hodiny

Pokud trávíte dovolenou s dětmi ve střední nebo jižní Dalmácii (například na Makarské riviéře), doporučujeme si udělat výlet na vodopády Kravica, které můžete vidět kousek za bosensko-chorvatskými hranicemi mezi městy Ljubuški a Čapljina. Vodopády se nacházejí na řece Trebižat, jsou přes 120 metrů široké a 27 metrů vysoké. Přímo pod vodopády se lze i koupat, což je velmi příjemné, vzhledem k tomu, že v letních měsících v této oblasti teploty dosahují až 40 stupňů ve stínu. U vodopádů najdete několik občerstvení.

 

Příjezd k vodopádům Kravica

V roce 2012 jsme k vodopádům Kravica přijížděli od Ploče přes hraniční přechod do Bosny a Hercegoviny (Mali Prolog), obce Ljubuški a Studenci. V prosinci roku 2013 byl otevřen nový úsek dálnice do Ploče a odbočka na nový dálniční hraniční přechod Nova Sela do Bosny. Kousek za hraničním přechodem dálnice končí a po vedlejších silnicích se dostanete do obce Studenci (dle mapy existuje více možností kudy tam dojet). Pokud nějakou variantu zvolíte, napište, prosím, do diskuse, jakou jste s ní měli zkušenost).

U obce Studenci uvidíte odbočku na Kravicu. Po několika kilometrech dojedete na parkoviště, zde po schodech sejdete k vodopádům Kravica.

V roce 2012 se u vodopádů Kravica neplatilo parkovné ani vstupné.

 

Mapa

Cesta k cíli z výchozí adresy (obce):

 

Video

 

Fotogalerie


Cesta do Chorvatska přes Bosnu a Hercegovinu
Cesta přes Bosnu a Hercegovinu do Chorvatska

Bosna a Hercegovina je krásná země s mnoha přírodními zajímavostmi a specifickou balkánskou kulturou. Při cestě na jižní část chorvatského pobřeží rozhodně stojí za úvahu naplánovat si cestu přes Bosnu a Hercegovinu.

Mostar - Starý most spojující katolickou a muslimskou kulturu
Mostar - Starý most 

Lokalita: Mostar, jižní Bosna a Hercegovina

 

Zajímavosti: historické jádro města, kamenný most

 

Časová náročnost výletu: 1-3 hodiny

Výlety a zábava na FacebookuVýlety a zábava na YoutubeDovolená s dětmi v Chorvatsku na Google+

Cestování do Chorvatska