Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Nová propojka na Makarskou riviéru - tunel Sveti Ilija skrz Biokovo

Tunel Sveti Ilija

Dne 8.7.2013 byl otevřen tunel skrz pohoří Biokovo zajišťující rychlé propojení dálnice A1 Zagreb – Split – Ploče s Makarskou riviérou.

Tunel Sveti Ilija má jeden tubus o délce 4,2 kilometrů a směrem k moři klesá o 125 metrů. Ze severní strany je napojen na dálnici A1 u Zagvozdu. Z jižní strany navazuje na Jadranskou magistrálu u letoviska Baško Polje, vzdáleném 7 kilometrů od Makarské. Nové spojení oproti původní silnici z Šestanovce výrazně zrychluje cestu na Makarskou riviéru.

Za tunel se vybírá mýtné ve výši 20 kun pro osobní automobily, majitelům ENC přístrojů se odečte pouze 7,5 kun. 


Zvětšit mapu


Městská pláž v Drveniku
Městská pláž v Drveniku

V Drveniku je nevelká městská pláž s malými oblázky a zčásti hrubým pískem.

Pláž v letovisku Živogošće - Blato
Pláž v letovisku Živogošće - Blato

Obec Živogošće spojuje malé osady Porat, Mala Duba a Blato. Jedná se o klidnější lokalitu vhodnou pro rodinnou dovolenou. V Živogošće – Blato je pěkná oblázková pláž s borovicemi.

Pláže mezi letovisky Živogošće a Drvenik
Pláže mezi Živogošće a Drvenikem

Mezi letovisky Živogošće a Drvenik se ve dvou zátokách nacházejí opuštěnější pláže, kde se nemusíte bát, že nenajdete volné místo přímo u vody. Dostat se k nim můžete pouze ze silnice. Podle zaparkovaných aut u silnice poznáte, v jakých místech se pláže nalézají. Přístup k nim není náročný, seběhne se po pěšině asi 100 metrů. Pro kočárek je cesta k plážím hůře průjezdná.

Písčito-oblázkové pláže v Zaostrogu
Písčito-oblázkové pláže v Zaostrogu

Městečkem Zaostrog se táhne dlouhá a ne příliš široká písčito-oblázková pláž. U autokempu Dalmacija jsou podél pláže vysázeny borovice, které tu vytvářejí stín až k vodní hladině.

Výlety a zábava na FacebookuVýlety a zábava na YoutubeDovolená s dětmi v Chorvatsku na Google+

Cestování do Chorvatska