Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Písčito-oblázkové pláže v Zaostrogu

Písčito-oblázkové pláže v Zaostrogu

Městečkem Zaostrog se táhne dlouhá a ne příliš široká písčito-oblázková pláž. U autokempu Dalmacija jsou podél pláže vysázeny borovice, které tu vytvářejí stín až k vodní hladině.

U pláže v Zaostrogu jsou restaurace, obchod, pekárna a autokemp.

Na výše popsanou hlavní pláž s borovicemi jihovýchodním směrem (na Podacu) navazuje pláž, na níž se vyskytuje pěkný písečný úsek, naprosto ideální místo pro malé děti ke hraní. Nebývá tu většinou moc lidí. Horší je to se stínem, chybějí zde borovice. Pokud jste raději ve stínu, vezměte si s sebou slunečník. Ve vodě jsou oblázky.

 

Mapa

Cesta k cíli z výchozí adresy (obce):

 

Video

 

Fotogalerie


Městská pláž v Drveniku
Městská pláž v Drveniku

V Drveniku je nevelká městská pláž s malými oblázky a zčásti hrubým pískem.

Nová propojka na Makarskou riviéru - tunel Sveti Ilija skrz Biokovo
Tunel Sveti Ilija

Dne 8.7.2013 byl otevřen tunel skrz pohoří Biokovo zajišťující rychlé propojení dálnice A1 Zagreb – Split – Ploče s Makarskou riviérou.

Pláž v letovisku Živogošće - Blato
Pláž v letovisku Živogošće - Blato

Obec Živogošće spojuje malé osady Porat, Mala Duba a Blato. Jedná se o klidnější lokalitu vhodnou pro rodinnou dovolenou. V Živogošće – Blato je pěkná oblázková pláž s borovicemi.

Pláže mezi letovisky Živogošće a Drvenik
Pláže mezi Živogošće a Drvenikem

Mezi letovisky Živogošće a Drvenik se ve dvou zátokách nacházejí opuštěnější pláže, kde se nemusíte bát, že nenajdete volné místo přímo u vody. Dostat se k nim můžete pouze ze silnice. Podle zaparkovaných aut u silnice poznáte, v jakých místech se pláže nalézají. Přístup k nim není náročný, seběhne se po pěšině asi 100 metrů. Pro kočárek je cesta k plážím hůře průjezdná.