Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Pláž v letovisku Živogošće - Blato

Pláž v letovisku Živogošće - Blato

Obec Živogošće spojuje malé osady Porat, Mala Duba a Blato. Jedná se o klidnější lokalitu vhodnou pro rodinnou dovolenou. V Živogošće – Blato je pěkná oblázková pláž s borovicemi.

Těsně před vstupem do moře je podemletý písčitý úsek smíšený s droboučkými kamínky. Na pláži i ve vodě se nalézají oblázky. U pláže je restaurace, stánky a pekárna.

 

Mapa

Cesta k cíli z výchozí adresy (obce):

 

Video

 

Fotogalerie


Pláže mezi letovisky Živogošće a Drvenik
Pláže mezi Živogošće a Drvenikem

Mezi letovisky Živogošće a Drvenik se ve dvou zátokách nacházejí opuštěnější pláže, kde se nemusíte bát, že nenajdete volné místo přímo u vody. Dostat se k nim můžete pouze ze silnice. Podle zaparkovaných aut u silnice poznáte, v jakých místech se pláže nalézají. Přístup k nim není náročný, seběhne se po pěšině asi 100 metrů. Pro kočárek je cesta k plážím hůře průjezdná.

Městská pláž v Drveniku
Městská pláž v Drveniku

V Drveniku je nevelká městská pláž s malými oblázky a zčásti hrubým pískem.

Nová propojka na Makarskou riviéru - tunel Sveti Ilija skrz Biokovo
Tunel Sveti Ilija

Dne 8.7.2013 byl otevřen tunel skrz pohoří Biokovo zajišťující rychlé propojení dálnice A1 Zagreb – Split – Ploče s Makarskou riviérou.

Písčito-oblázkové pláže v Zaostrogu
Písčito-oblázkové pláže v Zaostrogu

Městečkem Zaostrog se táhne dlouhá a ne příliš široká písčito-oblázková pláž. U autokempu Dalmacija jsou podél pláže vysázeny borovice, které tu vytvářejí stín až k vodní hladině.