Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Pláže na ostrově Murter

 Pláže vhodné pro děti v Chorvatsku

Ostrov Murter se nachází v oblasti severní Dalmácie, nedaleko města Šibenik. Ostrov je dlouhý 11 km a široký pouze 2 km, s pevninou je spojen zvedacím mostem ve městě Tisno. Pobřeží ostrova je členité s mnoha zátokami a menšími plážemi (oblázkové, kamenité i písečné), z nichž je několik vhodných i pro malé děti.

Město Murter

Pláž Slanica

Slanica je pravděpodobně nejvhodnější pláž pro malé děti na ostrově Murter ve stejnojmenném městečku. Pláž se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova na okraji obce Murter. Vyznačuje se velmi pozvolným vstupem do vody a písčitým dnem, i ve vzdálenosti několika desítek metrů od pobřeží hloubka vody nepřekračuje půl metru. Nevýhodou je poměrně velké množství lidí, které ji navštěvuje. Především v hlavní sezóně doporučujeme na pláž vyrazit v dopoledních hodinách, po poledni už těžko najdete místo u vody.

 

Pláž Čigrada

Pláž Čigrada je oblázková pláž s pozvolnějším vstupem do moře kousek za městečkem Murter směrem do Tisna. Vedle mola najdete i malý kousek pláže s písečným dnem. Oproti Slanici méně lidí.

 

Město Tisno

Pláž Lovišća

Pláž Lovišća je průzračná oblázková pláž (s drobnějšími oblázky) a je součástí autokempu. Najdete ji kilometr od Tisna na severovýchodním pobřeží ostrova Murter. V areálu objevíte dětské hřiště a obchod s potravinami, můžete si zapůjčit šlapadla do vody. Vstup je zpoplatněn. 

 

Pláž Jazine

Oblázková pláž Jazine s autokempem není přímo na ostrově Murter, ale na pevnině za okrajem Tisna. V Tisně se nachází přejezd přes most z pevniny na ostrov Murter.

 

Mapa 

Cesta k cíli z výchozí adresy (obce): Do:

 

Video

 

Fotogalerie


Vodopády Krka - národní park
Vodopády Krka - národní park 

Lokalita: vodopády Krka u Šibeniku, Chorvatsko

 

Zajímavosti: vodopády, jezera, plavby lodí, naučné stezky, klášter, kostel, muzeum

 

Časová náročnost výletu: 3-8 hodin