Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Z Bledu okolo Bledského jezera s návštěvou hradu

Z Bledu okolo Bledského jezera s návštěvou hradu

Lokalita: Bled, Slovinsko

 

Zajímavosti: lázeňské město, jezero, hrad, jízda turistickým vláčkem a plavba lodičkami

 

Časová náročnost výletu: 3-4 hodiny

Příjezd, parkování

V severozápadní části Slovinska, v těsné blízkosti Triglavského národního parku, se nachází Bledské (Blejsko) jezero a na jeho východním břehu lázeňské město Bled. Díky tomu, že jsou vzdálené pouze několik kilometrů od dálnice A2 spojující tunel Karavanky a Ljubljanu, jsou výhodným místem, kde se zastavit při cestě k chorvatskému pobřeží.

 

Popis výletu

Bledské jezero můžete obejít pěšky nebo objet na kole, okruh měří cca 6 kilometrů. Doporučujeme zaparkovat ve městě Bled, bohužel parkovnému se nevyhnete. Od nábřeží v Bledu podél jižní strany jezera vede pěšina vhodná také pro kočárky i odrážedla. Cyklisté musejí využít souběžnou silnici, bohužel je úzká a frekventovaná. Z jižního pobřeží krásně uvidíte na Bledský hrad (Blejski grad) vzpínající se na vysoké skále. Na jezeře určitě zaujme malý ostrůvek s kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Na ostrůvek se můžete dopravit loděmi.

Západní břeh jezera slouží k rekreaci, nalézají se zde mola, pláž, restaurace, hotely a kemp. Po severní straně vede pěkná asfaltová cesta (vhodná i pro cyklisty), kterou se vrátíte zpět do Bledu. Jezdí tudy také turistický vláček.

Asi kilometr před Bledem můžete odbočit a vyšlápnout k Bledskému hradu. Cesta je poměrně strmá a později i úzká, není vyhovující pro kočárky a odrážedla. Odměnou za krátký ale náročnější výstup je pěkný výhled na Bledské jezero i Julské Alpy na straně opačné. Bledský hrad je přístupný, vstup je zpoplatněn. K parkovišti u hradu lze dojet autem.

Od hradu sejdeme po schodech do centra Bledu.

 

Trasa výletu na mapě


Zvětšit mapu

 

Video

 

Fotogalerie


Cesta do Chorvatska přes Slovinsko
Cesta přes Slovinsko do Chorvatska Slovinsko je malá země sousedící s Rakouskem, Itálií, Maďarskem a Chorvatskem. Při cestě do Chorvatska se obvykle projíždí alespoň malou částí Slovinska.
Výlet na vrcholy Sveti Jure a Vošac na Biokovu
Výlet na Biokovo

Lokalita: Sveti Jure, Biokovo, střední Dalmácie, Chorvatsko

 

Zajímavosti: výhled do okolí, televizní věž

 

Časová náročnost výletu: 3-4 hodiny

Výlety a zábava na FacebookuVýlety a zábava na YoutubeDovolená s dětmi v Chorvatsku na Google+

Cestování do Chorvatska